Statystyki

Zasady pokera Texas Hold’em

Zasady pokera Texas Hold’em

Poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele kasyn, którzy dzięki tej grze hazardowej zdobywają ogromną popularność. Najbardziej popularną odmianą tej gry jest Texas Hold’em. Jego zasady nie są zbyt skomplikowane, przez co również jest on może tak popularny. Spróbujmy więc w kilku krokach przejrzeć na czym polega ta odmiana pokera.

Najbardziej charakterystyczną cechą w tej odmianie pokera są karty wspólne, czyli łącznie pięć kart wyłożonych na stół i widocznych dla wszystkich uczestników rozgrywki. Oprócz kart wspólnych, każdy gracz posiada dwie karty w swojej ręce i są one widoczne tylko dla niego. Tak wygląda rozkład kart w tej rozgrywce.

Cała zabawa polega na tym, aby widząc karty wspólne oraz dwie karty ze swojej ręki, ułożyć jak najlepszy układ kart. Dwie karty znajdujące się w ręce gracza można poddać wymianie, jeżeli nie jesteśmy usatysfakcjonowani z ich wyboru. Co więcej, obserwując zachowania innych graczy oraz ich styl gry można ocenić siłę kart znajdujących się w ich ręce.

Słynne pokerowe przysłowie mówi, że „reguły można przyswoić w pięć minut, ale gry uczymy się latami”. Jest to jak najbardziej prawda, gdyż mimo prostych zasad, to perfekcyjne opanowanie technik i strategii pokera zajmuje bardzo długi czas. Niemniej jednak, im wyższy poziom reprezentujemy, tym większą satysfakcję uzyskujemy z naszej gry oraz naturalnie wyższe wygrane.