Statystyki

Zasady gry w pokera

Poker jest jedną z tych gier karcianych, w którą większość osób chciałaby zagrać przynajmniej raz w swoim życiu. Jest to swoista ikona gier hazardowych, dzięki której gracze z całego świata zarabiają ogromne pieniądze. Zanim jednak będzie można cieszyć się z dużych wygranych, trzeba przejść długą i krętą drogę poprzez naukę gry w tą grę hazardową. Poker amerykański zasady ma całkiem proste i można je zrozumieć w kilka minut, jednakże zdobycie konkretnych umiejętności wymaga bardzo dużo czasu oraz cierpliwości.

Zasady gry w pokera 5 kart – dla początkujących 

Poker sportowy zasady swoje opiera głównie o te same założenia, co Texas Hold’em – bardzo często ta odmiana jest określana właśnie mianem „sportowej”. Dzieje się tak dlatego, że jest ona rozgrywana przy okazji wielu turniejów oraz mistrzostw pokerowych. Niemniej jednak, dla początkujących polecamy rozpocząć przygodę z pokerem od klasycznego pokera pięciokartowego. Zasady gry w pokera klasycznego są bardzo proste i można je opanować w kilka minut, zaś po kilku rozgrywkach mamy już dosyć konkretną bazę do dalszej nauki gry w pokera. Dokładny opis zasad można znaleźć w wielu miejscach – wystarczy wpisać „poker instrukcja” w swojej wyszukiwarce internetowej, aby otrzymać bardzo wiele interesujących wyników.

Poker Texas Hold’em – zasady 

Generalne zasady gry w większość odmian pokera prezentuje się całkiem podobnie, więc nie inaczej jest w przypadku Texas Hold’em. Absolutnym priorytetem jest kolejność kart w pokerze, czyli ich hierarchia. Poker posiada układy, które różnią się od siebie wartością, co z kolei decyduje o wygranej. Texas Hold’em nie jest tutaj żadnym wyjątkiem i stanowi obecnie najpopularniejszą odmianę tej gry hazardowej. Bardzo często jest rozgrywany na wielu turniejach oraz mistrzostwach pokerowych, w których rywalizują gracze z całego świata – stawką zawsze jest sława oraz ogromne pieniądze.

Rozbierany poker – zasady 

Reguły gry w pokera są raczej niezmienne, dopóki w grę nie wchodzi jego wersja rozbierana. Takiego formatu gry raczej nie spotkamy na turniejach, lecz jest o wiele bardziej popularny na różnego rodzaju kameralnych imprezach oraz przyjęciach. W tej sytuacji, zasady są poniekąd ustalane przez graczy, którzy muszą zgodzić się co do ilości zrzucanej odzieży, punktacji oraz podobnych rzeczy. Jeżeli mamy zgraną paczkę, to zabawa może się okazać bardzo ciekawa. Pamiętajmy jednak, że jest to dosyć delikatna sprawa, więc nie można tutaj na nikogo naciskać.