Statystyki

Wszystko, co chcesz wiedzieć o automatach do gier

Ten artykuł będzie nieco inny niż wszystkie, gdyż nie skupimy się na konkretnym automacie lub maszynie hazardowej, lecz postaramy się przytoczyć najważniejsze wiadomości w dużym skrócie. Z pewnością pojawi się jednoręki bandyta online oraz nieco danych historycznych, które mogą zaciekawić, więc gorąco zapraszamy do dalszej lektury.

Powstanie pierwszych automatów 

Automaty hazardowe mają stosunkowo długą historię, gdyż zaczyna się ona jeszcze pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku. W roku 1891 firma Sittman and Pitt wprowadziła do tamtejszych pubów pierwszą wersję maszyny, którą dzisiaj znamy jako jednorękiego bandytę. Była ona bardzo prosta w swojej formie i gra polegała na wrzuceniu monety oraz pociągnięciu dźwigni uruchamiającej walce z symbolami kart. Jeżeli jakiś szczęśliwiec trafił na zwycięskie symbole, to w nagrodę mógł liczyć na darmowego drinka lub cygaro na koszt pubu.

Sposób na bandytę 

Gracze od zawsze pragnęli przechytrzyć automaty i szukali sposobu na to, jak wygrać na maszynach. Niemniej jednak, automaty do gier nie dają się łatwo oszukać, a już na pewno nie w dzisiejszych czasach. Trzeba bowiem wiedzieć, iż najnowsze maszyny wrzutowe to niesamowicie skomplikowane urządzenia, których działaniem steruje swoisty komputer. Operuje on swoimi algorytmami, których stopień losowości wyklucza znalezienie złotego środka na wygraną.

Internet przyszłością automatów

Chyba nie sposób zaprzeczyć temu stwierdzeniu, kiedy ogromna część rozgrywek na automatach odbywa się właśnie online, czyli za pośrednictwem Internetu. Jest to spora wygoda oraz ułatwienie dla graczy, którzy mogą cieszyć się hazardową rozrywką bez względu na miejsce przebywania – wystarczy jedynie odpowiednie urządzenie oraz dostęp do Internetu, co większość osób posiada już od wielu lat.