Statystyki

Ruletka – systemy gry

Znana wszystkim ruletka jest chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier kasynowych na świecie. Bardzo często kojarzy się ona z bogatymi kasynami w Las Vegas, gdzie odbywają się rozgrywki o bardzo wysokie stawki. Wiele osób zastanawia się, czy istnieją jakiekolwiek strategie lub systemy gry w ruletkę, dzięki którym można by zwiększyć swoje szanse na wygraną. Okazuje się, że nawet w tak pozornie prostej grze jaką jest ruletka, można zastosować pewne mechanizmy, które pomogą w zdobyciu przewagi.

Ruletka – system czarne czerwone

Pierwsza metoda została opracowana przy wykorzystaniu dobrodziejstw królowej nauk, czyli matematyki. Polega ona na obstawianiu liczb koloru czarnego lub czerwonego. Ilość liczb w ruletce wynosi 36 plus jedna dodatkowa w kolorze zielonym – najczęściej jest to 0. Łatwo można obliczyć, że prawdopodobieństwo trafienia liczby w czerwonym i czarnym kolorze jest identyczne, czyli wynosi prawie 50%. Dlatego również, bardzo łatwo można wygrać obstawiając liczbę dowolnego koloru. Bardzo podobne prawdopodobieństwo prezentuje się przy obstawianiu liczb parzystych i nieparzystych, które również stosuje się z powodzeniem.

Ruletka – system królewski

Ten system gry w ruletkę należy do najstarszych, gdyż podobno był używany już na dworze Ludwika XIV. Ta metoda ruletki polega na obserwowaniu ostatniego spinu koła ruletki. Podczas kolejnego zakręcenia obstawiasz dokładnie te dwa tuziny, które wcześniej nie padły. Jeżeli nie trafisz, to kolejnym razem podwyższasz stawkę o jeden po obu stronach. Jeżeli jednak uda Ci się wygrać, to trzymaj stawki na tej samej wartości żetonów. System królewski jest nieco ostrożny i wymaga uważnego obserwowania koła ruletki.

Ruletka – system progresywny

Progresywne systemy na ruletkę należą już do grupy o wiele bardziej skomplikowanych, niż opisywane wcześniej strategie. Dzieli się je również na wiele podgrup, w zależności od momentu następowania zwiększenia zakładu – może się to odbyć przed lub po wygranej. Najbardziej znanym systemem jest Martingale, w którym to zakład podwajany jest po każdej przegranej. Taka strategia jest bardzo prosta w użyciu i pewnie dlatego stosuje ją najwięcej początkujących graczy. Niemniej jednak, należy ona również do najbardziej ryzykownych strategii gry w ruletką, przez co rzadko używają jej gracze doświadczeni.

Ruletka – system Fibonacciego

Większość osób zapewne kojarzy matematyczny termin, który nazywa się ciągiem Fibonacciego. Ta strategia gry w ruletką opiera się właśnie na założeniach tej teorii i jest progresywnym systemem obstawiania opartym o ciąg liczb naturalnych Fibonacciego. W takim ciągu, każda kolejna liczba jest sumą dwóch liczb ją poprzedzających. Zgodnie z systemem Fibonacciego, zwiększasz swoje stawki zgodnie z sekwencją, jeżeli przegrywasz. W przypadku wygrywania, zmniejszasz swoje stawki w taki sposób, aby dojść do początkowej stawki.