Statystyki

Powerball

Powerball

Dokładnie dzisiaj odbędzie się wielkie losowanie w słynnej amerykańskiej loterii, która nazywa się Powerball. Do wygrania jest równowartość 700 milionów złotych, więc jest to zawrotna suma. Mimo tego, że teoretycznie Polacy mogą brać udział w zabawie, to legalnie w naszym kraju nie można zakupić losów na tą grę.

Powerball jest loterią, która odbywa się w Stanach Zjednoczonych, na Wyspach Dziewiczych oraz w Puerto Rico. Serwisy takie jak Wordllotteryclub.com oraz Lottoland.pl, umożliwiają mieszkańcom Polski wzięcie udziału w takim losowaniu. Niestety, okazuje się, że taki udział poniekąd kłóci się z naszymi przepisami prawnymi. Obywatele, którzy biorą udział w zagranicznych grach losowych lub wzajemnych zakładach, podlegają odpowiedzialności karnej. Na stronie Ministerstwa Finansów widnieje informacja o tym, że ustawa o grach hazardowych nie zezwala na urządzanie gier hazardowych przez Internet, z wyjątkiem tych zakładów wzajemnych, na które zostało udzielone pozwolenie. Wspomniany organ państwowy opublikował również listę podmiotów, które takowe zezwolenia posiadają i mogą urządząć oraz prowadzić działalność przez Internet. Widnieją tam FORTUNA online zakłady bukmacherskie, Milenium Zakłady Bukmacherskie, Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne, TOTOLOTEK oraz E-TOTO. Mówiąc prościej – wszystko inne jest po prostu zabronione i nielegalne. W związku z tym, obywatel naszego kraju mógłby mieć duży problem, jeżeli udałoby mu się wygrać w takiej loterii – nie mówię już nawet o odbiorze pieniędzy, lecz o odpowiedzialności karnej, której raczej by nie uniknął.

Na czym jednak polega ta gra? Aby wziąć udział w rozgrywce, należy wytypować pięć liczb z zakresu od 1 do 69. Jeżeli komuś się uda trafić to świetnie, lecz to nie koniec – zwycięzca musi wskazać tzw. Powerball, czyli dodatkową liczbę, którą wybiera z zakresu od 1 do 16. Statystyka pokazuje, że prawdopodobieństwo wygranej wynosi 1 do 292,2 miliona, więc nie ma lekko. Niemniej jednak, dwa dni temu jeden z amerykańskich kierowców autobusów wygrał milion dolarów i potwierdził, że wygrana jest jak najbardziej możliwa – trzeba mieć jedynie nieco szczęścia, nieco dużo szczęścia. Kto zostanie dzisiejszym szczęśliwcem? Tego dowiemy się już niebawem.