Statystyki

Pokerowe triki i sztuczki

Gry karciane bardzo często kojarzą nam się z możliwością wykonywania różnego rodzaju sztuczek, często magicznych. Któż z nas nie widział za młodu przedstawień magików, którzy potrafili sprawić, że karty zachowywały się bardzo dziwnie. Co więcej, jednym z magicznych przedstawicieli kart jest wszystkim znany tarot, który posługuje do wróżenia. 

Poker to nie magia, tak więc w jego przypadku nie istnieją żadne magiczne pomoce. Niemniej jednak, pokerowe sztuczki istnieją, o czym najlepiej zdają sobie sprawę doświadczeni gracze, którzy z powodzeniem potrafią je stosować podczas rozgrywki.

Jak to działa? 

Pokerowe triki to najczęściej nic innego, jak doskonale rozwinięta umiejętność wnikliwej obserwacji sytuacji. Początkujący gracze raczej nie mają możliwości pochwalić się takimi umiejętnościami, gdyż nabycie ich wymaga rozegrania bardzo wielu rozdań oraz rozumienie specyfiki każdego rozdania. Zasady pokera dobieranego zna raczej każdy początkujący gracz, lecz umiejętności odczytywania zachowań przeciwników, to umiejętność, której nie da się nabyć w krótkim czasie.

Doświadczeni gracze wiedzą, że z mowy ludzkiego ciała można odczytać bardzo wiele różnego rodzaju informacji, a te z kolei doskonale nadają się do wykorzystania podczas pokerowej rozgrywki. Bardzo dobrze potrafią wyczuć niepewność innego gracza i wykorzystać ją na swoją korzyść lub pokusić się o pokerowy blef. W takim ujęciu, pokerowe sztuczki nabierają jeszcze większego rozmachu, gdyż są one w pełni oparte na gruntownej analizie, umiejętnościach oraz doświadczeniu.