Statystyki

Poker reguły

Poker reguły

Poker jest słynną kasynową grą karcianą, której nie może zabraknąć w każdym szanującym się kasynie. Jej zasady nie należą do bardzo skomplikowanych, lecz gracze potrzebują niekiedy całych lat, aby nauczyć się je dobrze wykorzystywać. Do rozgrywek pokerowych wykorzystuje się talię, w której znajdują się 52 karty.

Wspomniana gra karciana znana jest z różnych odmian, z której najbardziej znaną jest Texas Hold’em. Ogólne zasady mówią o tym, że na początku rozgrywki każdy gracz otrzymuje karty, których ilość zależy od rodzaju rozgrywki. Zadaniem graczy jest skompletowanie jak najsilniejszego układu kart, dzięki któremu będą mogli wygrać. Po każdym rozdaniu następuje licytacja, czyli dokładanie pieniędzy do puli. Jest to również czas na ewentualne blefowanie, czyli jedno z najciekawszych zagrywek pokerowych. Gracze mają ponadto możliwość rezygnacji z dalszej gry w danej turze, przeczekania swojego ruchu, sprawdzenia układów kart, postawienia stawki pieniężnej oraz jej podbicia.

Zwycięża ten gracz, którego układ kart w ręce jest najsilniejszy. Jeżeli wszyscy inni gracze zrezygnują z dalszej rozgrywki w turze, to zwycięzcą automatycznie zostaje ten zawodnik, który pozostał w grze – nie ma wtedy znaczenia to, jaki układ kart posiadał w ręce, nie musi ich nawet pokazywać innym graczom.

Układów kart jest wiele i nie będziemy tutaj powielać informacji, które są bardzo łatwo dostępne w Internecie. Przytoczymy jedynie pewną zasadę dotyczącą układu kart w pokerze – im mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia danego układu, tym jego siła jest większa. Zachęcamy więc do poszukiwania i odkrywania informacji na temat tej pasjonującej gry karcianej, jaką jest poker.