Statystyki

Poker czy maszyny?

W tym artykule podejmiemy całkiem ciekawe rozważania, o których chciałem napisać już od dawna. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektórzy wielbiciele hazardu wybierają gry maszyny, czyli popularne automaty hazardowe, zaś inni preferują rozgrywki karciane, jak chociażby poker? Wiele osób wychodzi z bardzo mylnego założenia, że automaty są po prostu łatwiejsze w obsłudze. Niemniej jednak, trzeba w ich przypadku pamiętać o takim fakcie, że w kwestii wygranej są o wiele bardziej nieprzewidywalne niż gry karciane.

    Zacznijmy może nieco od końca, czyli zastanówmy się nad fenomenem kasynowych gier karcianych. Większość osób słysząc podobne określenia, od razu praktycznie wykrzyknie „poker”. To fakt, gdyż ta gra karciana stała się niesamowicie popularna nie tylko wśród miłośników hazardu, ale również osób mających z nim mniejszą styczność. Można powiedzieć, że poker stał się po części pewną ikoną popkultury, dzięki czemu otwiera się z niej furtka do hazardowego świata. Nie wszyscy jednak z furtki korzystają, gdyż wiedzie ona drogą stosunkowo stromą i krętą. Chodzi mi tutaj głównie o specyfikę gry, jaką jest poker oraz jego wszystkie odmiany. Najczęściej powtarzane słowa odnośnie tej gry hazardowej są takie, że jej zasady można opanować w kilka minut, lecz potrzeba wielu lat, aby dojść w niej do wysokiego poziomu. Poker zawdzięcza taki stan rzeczy głównie różnym czynnikom, jakie wpływają na stan i przebieg rozgrywki. Dobre karty w ręce to już połowa sukcesu, jednakże o reszcie decyduje cierpliwość, skupienie, umiejętność strategicznego myślenia oraz maskowanie emocji.

    Z automatami hazardowymi sprawa ma się nieco inaczej, gdyż w żadnym wypadku nie powinniśmy ich porównywać do gier karcianych. Po pierwsze, ich specyfika oraz forma są całkowicie inne, wobec czego będą poddawane innym kwalifikacjom. To poniekąd prawda, że gry na maszynach są stosunkowo prostsze w obsłudze niż hazardowe gry karciane. Niemniej jednak, na automatach można bardzo dobrze wyćwiczyć pewną cechę, jaka bardzo przyda się nam w życiu – asertywność. Prowadząc rozgrywkę z jednorękim bandytą może nam się układać, lecz trzeba wiedzieć kiedy rozgrywkę zakończyć, aby wyjść z niej obronną ręką. To bardzo trudne, zwłaszcza jeżeli szansa wygrania większych pieniędzy kusi. Warto jednak strategicznie przeanalizować wszystkie plusy i minusy kontynuowania dalszej gry – to bardzo kształtuje charakter.

    Wykazaliśmy w niniejszym artykule, że bardzo ciężko porównywać ze sobą gry karciane oraz te na automatach. Są one poniekąd skierowane do różnych grup graczy, którzy wyróżniają się nieco innymi predyspozycjami hazardowymi. Niezależnie od tego w co gracie, życzymy samych sukcesów i wysokich wygranych!