Statystyki

Odmiany pokera

Poker na przestrzeni lat zmieniał swoją formę bardzo wiele razy. Grano coraz większą liczbą kart, wymyślano nowe układy, ale tworzone były również coraz to nowsze odmiany tej gry, które rządziły się nieco odmiennymi zasadami. Obecnie najpopularniejszą odmianą pokera jest Texas Hold’em, o którym z pewnością każdy słyszał. Warto jednak poznać kilka innych odmian tej słynnej gry karcianej.

Jedną z bardziej znanych odmian pokera jest Omaha, czyli sportowa wersja tej gry, która jest rozgrywana między innymi na World Series of Poker. W takiej rozgrywce uczestniczyć może od dwóch do dziesięciu graczy jednocześnie. Omaha przypomina zasadami Texas Hold’em, lecz różni się tym, że gracz otrzymuje cztery karty własne, z których musi wykorzystać tylko dwie. Dodatkowo, na stole znajdują się trzy karty wspólne.

Kolejną ciekawą odmianą pokera jest 7-kartowy stud, który pozostawał najbardziej popularną odmianą wspomnianej gry karcianej w Stanach Zjednoczonych. Rozwój Texas Hold’em odebrał mu popularność, jednakże nadal można go spotkać w tym kraju. Najbardziej powszechna była gra od dwóch do ośmiu graczy. Zasady są bardzo ciekawe, lecz równie skomplikowane, więc zainteresowanych odsyłam do samodzielnych poszukiwań.

Poker funkcjonuje również w innej odmianie, która nosi nazwę Razz. W rozgrywce używa się formy „as do piątku”, czyli gra polega na uzyskaniu jak najlepszego układu niskiego z otrzymanych kart. Odmiana jest całkiem popularna podczas turniejów World Series of Poker, w której uczestniczy od dwóch do ośmiu osób.

Nie sposób omówić wszystkie odmiany pokera w jednym artykule, dlatego gorąco zachęcam do własnych poszukiwań i testowania różnych technik rozgrywki we wspomnianą grę karcianą.