Statystyki

Keno

Keno w Polsce

Loterie i gry liczbowe są w naszym kraju stosunkowo popularne, może nawet bardziej niżeli gry hazardowe. Nie jesteśmy oczywiście jedynym krajem, gdzie gra się w taki rodzaj gier, gdyż gry liczbowe są bardzo popularne również w innych częściach świata. Doskonałym przykładem będzie tytułowa gra Keno, o której poniekąd będzie ten artykuł.

Loterie

Keno jest międzynarodową grą liczbową, która bije rekordy popularności na całym świecie. Jej historia sięga jeszcze prawdopodobnie XVI wieku, kiedy to jeden z rajców Genui opracował zasady nowej gry liczbowej. Stało się to poniekąd przypadkiem, gdyż szukał sposobu na dobranie do kompletu brakujących osób do sprawowania rządów nad miastem. Keno w takiej formie jaką znamy dzisiaj zostało aktywowane w Berlinie Zachodnim i miało to miejsce w roku 1953. Niewiele osób również wie o tym, że Keno było protoplastą polskiej gry liczbowej Multi Multi, która również była swojego czasu całkiem popularna.

Loteria Keno w Polsce

Pierwsze losowanie polskiej edycji Keno odbyło się 26 maja 2008 roku o godzinie 7:00 i zostało zorganizowane przez Totalizatora Sportowego. Zasady tej gry są proste, gdyż co 4 minuty losowanych jest 20 liczb z zakresu od 1 do 70. Od gracza zależy ile liczb będzie chciał skreślić, jaką stawkę postawi oraz ile zakładów będzie chciał zawrzeć. Stawka pojedynczego zakładu wynosi zaledwie 2 PLN, więc jest to kwota dosyć atrakcyjna. O wysokości ewentualnej wygranej decyduje ilość obstawionych liczb, dlatego również istnieje bardzo wiele stopni wygranych. Najlepiej są one zobrazowane za pomocą tabeli, którą można znaleźć w Internecie.

Loterie to nieco inna sprawa niżeli gry hazardowe, ale z pewnością jest coś, co bardzo łączy te dwa światy – w obu można niekiedy wygrać olbrzymie pieniądze. Główna różnica jest taka, że w loteriach polegamy praktycznie tylko i wyłącznie na losie oraz własnym szczęściu. Jeżeli mowa o grach hazardowych – jak chociażby porker – to w nich trzeba wykazać się już niekiedy konkretnymi umiejętnościami, jakie mogą zadecydować o zwycięstwie.