Statystyki

Karciane gry hazardowe

Hazard praktycznie od zawsze był związany z jakimś konkretnym przedmiotem, który umożliwiał rozgrywkę. W dawnych czasach grano w kości, a jakiś czas później pojawiły się dopiero karty. Naturalnie, w obecnych czasach króluje wiele innych gier, jak chociażby ruletka online, jednakże warto nieco skupić się właśnie na tych grach hazardowych, które kręcą się wokół kart.

Najpopularniejsze gry karciane 

Jakie są hazardowe gry w karty w popularnych kasynach? Z pewnością do takiej grupy można zaliczyć takie gry, jak poker czy blackjack – również blackjack online. Rodzaje gier hazardowych mogą być nieco inne i rządzić się różnymi zasadami, jednak łączy je jeden wspólny mianownik, jakim są właśnie karty do gry.

Warto również popatrzeć nieco wstecz – jakie były dawne hazardowe gry w karty? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy o jak dawne czasy pytamy. W Texas Hold’em zagrywali się już amerykańscy kowboje pod koniec XIX wieku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że karty mogły być znane w Chinach już przed X wiekiem, to zapewne różnych gier na przestrzeni wieków było bardzo wiele.

Gierki karciane są bardzo popularne również poza kasynem. Chyba każdy z nas będąc małym dzieckiem, grał wraz z przyjaciółmi w niezbyt zaawansowaną „wojnę” lub nieco bardziej popularne gry w karty, jak chociażby „makao”.