Statystyki

Jens Kyllonen martwi się losem pokera online

Osoby zaznajomione ze światem pokera online z pewnością kojarzą człowieka o imieniu Jens Kyllonen. Ten doskonały gracz z Finlandii podjął ostatnio decyzję, która zszokowała większość pokerowego świata – zamierza on porzucić pokera. Jak sam twierdzi Jens, nie jest to przejście na pokerową emeryturę, tylko brak czasu na grę. Kyllonen podzielił się również swoimi obawami odnośnie przyszłości internetowego pokera.

    Kyllonen szerszej publiczności był znany jako „Jeans89”, bo właśnie pod takim anonimem występował w internetowych rozgrywkach pokerowych. W swojej karierze Jens odniósł bardzo wiele sukcesów, zarówno w rozgrywkach na żywo jak i tych prowadzonych online. Zwyciężał podczas European Poker Tour oraz World Series of Poker. Jego największym sukcesem jest dominacja na stołach gier na bardzo duże stawki. Krótka kariera tego młodego człowieka była bardzo intensywna i pozwoliła mu zarobić bardzo dużo pieniędzy. Jens nie planuje zerwać z pokerem na zawsze i chciałby móc zagrać w kilku wydarzeniach rocznie. Niemniej jednak, jego aktywność zostanie bardzo zmniejszona – rozpoczął studia i chciałby zająć się na poważnie biznesem.

    Na koniec udzielonego wywiadu wspomniał również o swoich obawach odnośnie przyszłości pokera online. Wymienia głównie coraz lepszy rozwój oprogramowania wspomagającego grę, które w rzeczywistości zmniejsza przewagi oraz zmienia rozkład sił na stole. Zasady gry w pokera są stosunkowo proste, więc pojawia się wielu rekreacyjnych graczy, którzy niestety szybko znikają w kontakcie z coraz lepszymi profesjonalistami. Jedno jest pewne – trudno przejść bez zastanowienia obok słów Kyllonena.