Statystyki

Jak grać w pokera?

Poker jest niewątpliwie jedną z najbardziej szanowanych i znanych gier hazardowych na świecie. Myśląc o pokerze, zazwyczaj przychodzi nam na myśl amerykańskie Las Vegas, które jest istną ikoną i stolicą hazardowego świata. Nic w tym dziwnego, gdyż większość światowego hazardu jest skupiona właśnie w tym amerykańskim mieście. Temat pokera jest bardzo często poruszany nie tylko na naszym blogu, ale w całym Internecie. Nie ma się co dziwić, gdyż mamy do czynienia z grą hazardową, której nie można zamknąć w sztywnych ramach. Można nawet powiedzieć, że trzeba ciągle pracować, aby móc za nią nadążyć.

Jak się gra w pokera? 

W celu odpowiedzi na to pytanie powstało już bardzo wiele różnego rodzaju książek, kursów czy publikacji, lecz dotychczas żadna z nich nie jest w stanie w pełni ogarnąć całego tematu. O tym, że rodzajów pokera jest wiele wiadomo nie od dzisiaj, jednakże mnogość różnego rodzaju patentów i strategii sprawia, iż ta gra hazardowa ciągle się rozwija, zaś jej opanowanie w mistrzowskim stopniu wymaga ogromnej cierpliwości oraz czasu. Krótko podsumowując ten akapit – poker jest z pewnością grą dla osób cierpliwych.

Jak grać w pokera, żeby wygrać? 

Ten rodzaj pytań szczególnie sobie upodobałem, gdyż najczęściej można je spotkać na forach internetowych dla początkujących pokerzystów. Wiele osób zaczynających swoją przygodę ze wspomnianą grą hazardową myśli, iż na wszystko istnieje złoty środek, dzięki któremu będą mogli wzbogacić się w jeden dzień. Niestety, poker tak nie działa i nie bez powodu nazywany jest „królewską grą”, do której potrzeba dobrych umiejętności. Same zasady poker ma stosunkowo bardzo proste, niemniej jednak mnogość strategii oraz patentów pokerowych, to już sprawa w którą zagłębienie się może zająć dobrych kilka lat.

Jak grać w pokera Texas Hold’em 

Texas Hold’em jest niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych odmian pokera i bardzo często nazywa się go również pokerem sportowym – głównie dlatego, iż ten rodzaj rozgrywki najczęściej występuje na różnego rodzaju turniejach pokerowych. Jeżeli chcemy nauczyć się grać w Texas Hold’em, to naturalnie obowiązuje nas znajomość podstawowych zasad gry, do jakich należy chociażby układ kart w pokerze. Później możemy zajrzeć w głąb zasad opisywanej gry pokerowej, które nie są specjalnie skomplikowane. Tyczy się to zresztą każdej odmiany gry w pokera – najpierw rozpoczynamy od poznania podstawowych zasad i mechanizmów, a następnie przechodzimy coraz głębiej w „króliczą norę”.

Jak się gra w strip pokera? 

W strip pokera niewątpliwie gra się bardzo przyjemnie, zwłaszcza jeżeli w rozgrywce towarzyszą nam piękne kobiety. Sam poker rozbierany ma już dosyć długą tradycję i jest całkiem ciekawym urozmaiceniem standardowej rozgrywki w jedną z wielu odmian pokera. Dochodzą tutaj dodatkowe emocje związane z tym, iż możemy stracić części swojej garderoby, co jednak niektórym może nie bardzo przeszkadzać. Niemniej jednak, najlepszą odpowiedzią na pytanie zadane w śródtytule, będzie krótkie zdanie – grać tak, aby nie zostać dosłownie bez niczego.

Jak grać w pokera dobieranego? 

Pięciokartowy poker dobierany jest stosunkowo również popularną odmiana tej gry kasynowej. Poker 5 kartowy polega na tym, iż każdy z uczestników otrzymuje pięć kart z pełnej talii (bez jokerów). Następnie, gracz może jednorazowo wymienić swoje karty, jeżeli sobie tego życzy – może wymienić jedną kartę, ale może również wszystkie pięć. Zwycięzcą jest osoba, która uzyska najlepszy układ kart. Już na początku widać, iż w tym rodzaju rozgrywki pokerowej należy myśleć niemniej strategicznie, niżeli w przypadku Texas Hold’em. Należy dobrze przeanalizować swoje karty i zastanowić się nad tym, jak ich układ może się zmienić w najgorszym przypadku podczas wymiany określonych kart oraz ile można zyskać w przypadku najlepszym. Potem to już kwestia podjęcia wyboru i niekiedy ryzyka, na którym przecież w dużej mierze opierają się gry hazardowe.