Statystyki

Ewolucja gier karcianych

 Karty są chyba jednym z pierwszych elementów hazardu, z jakim ma do czynienia każdy człowiek. Najczęściej zapoznajemy się z nimi jeszcze w dzieciństwie, kiedy zaczynamy rozróżniać kolory i figury oraz staramy się wygrać z rodzeństwem w proste gry typu „wojna”. Z czasem przechodzimy na wyższy poziom i zaczynamy poznawać coraz bardziej zaawansowane rozgrywki wykorzystujące karty.

    Warto nieco powiedzieć o historii kart do gry, które były znane już w Chinach przed wiekiem X. W Europie karty pojawiły się nieco później, gdyż dopiero około XIV wieku i zostały rozpowszechnione dzięki wynalezieniu druku przez Johannesa Gutenberga. Na przestrzeni lat ewoluowały głównie w kwestii ich wytwarzania, gdyż wraz z rozwojem ludzkości pojawiały się nowsze i lepsze technologie do produkcji kart.

    Skoro karty są znane już od tak wielu wieków, to z pewnością powstało bardzo dużo różnego rodzaju gier, które wykorzystują te papierowe przedmioty. Każdy zna przynajmniej kilka gier karcianych, które niekoniecznie należą do tych rozgrywanych w kasynach. Ludzkość na przestrzeni wieków z pewnością rozgrywała jeszcze wiele innych gier, o których niestety informacje zaginęły w mrokach przeszłości.

    W dzisiejszej rzeczywistości najwięcej gier karcianych rozgrywa się za pośrednictwem Internetu. Gry karciane online zdobywają coraz większe rzesze zwolenników, co z kolei napędza rozwój kasyn online. Jak widać, ewolucja gier karcianych nadal postępuje i absolutnie nie zwalnia swojego tempa – w pewnym sensie musi to robić, aby nadążyć za pędzącym światem.